Forum Panasonic LUMIX

Aparaty cyfrowe Panasonic Lumix => Panasonic Lumix FZ, Lumix LZ => Wątek zaczęty przez: Zombek1 on 26 Sierpień 2017, 17:31:23Tytuł: Nagła awaria FZ200 - zgrzyty/chrobotanie/trzeszczenie
Wiadomość wysłana przez: Zombek1 on 26 Sierpień 2017, 17:31:23

Witajcie,

Przybywam do was prosić o pomoc. Wczoraj podczas nagrywania moim lumixem stało się coś złego. Zawiał bardzo mocny wiatr z kurzem prosto w obiektyw i wiatr, który dostał się pomiędzy obiektyw a obudowę narobił szkód. Zaczęło się nagłe dziwne chrobotanie, strzelanie, drganie całego aparatu. Po chwili coś zaskoczyło i uspokoiło się, ale z bliska nadal słychać delikatny zgrzyt. Chciałem przedmuchać aparat, to podczas jak dmuchnąłem, problem na nowo się zrobił. Aparat cały drżał i nie mam pojęcia czemu. Po pewnym czasie znowu się uspokoiło (był to dzwięk takiego tarcia jakby aż piszczało) i nadal teraz cicho słychać ten dzwięk gruchotania.

Nagle przerywa się to gdy przełącze aparat z widoku z obiektywu na podgląd materiału. Wtedy coś się wyłącza i jest cisza (tu właśnie nie wiem co bo się jeszcze nie znam :) ). Aparat nagrywa normalnie, wszystko działa, obiektyw chodzi bez problemu.

Aparat jest po gwarancji. Spróbowałem rozkręcić, ale od środka tylko elektronika. Cały obiektyw chyba zabudowany bo nie rozkręcałem dalej, ale jak nawet to wolę sam nie ryzykować. 

Możecie doradzić co zrobić w takowej sytuacji i co mogło się stać? Z góry dziękuję.